Kategorie vzorů

Žádost o odstranění osobních údajů z databáze

Zpracování osobních údajů v různých evidencích a databázích je běžnou součástí dnešního života. Kolikrát sami ani nevíme, že jsou naše osobní údaje někde evidovány. Nejčastěji se jedná o případy, kdy jsou osobní údaje zpracovávány v různých databázích za účelem nabízení výrobků, zboží a služeb. Takové zpracovávání osobních údajů je většinou v souladu se zákonem, ale pokud si spotřebitel nepřeje, aby jeho osobní údaje byly takto evidovány, stačí, když obchodníkovi písemně sdělí svůj nesouhlas s tímto zpracováváním a evidováním jeho osobních údajů a ten je povinen je dle § 5 odst. 5 zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, odstranit ze své databáze. Pokud se tak ani přes písemnou žádost nestane, spotřebitel je oprávněn obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.

ŽÁDOST O ODSTRANĚNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ Z DATABÁZE

Otto spol. s.r.o.

O. BOX 326

602 00 Brno

 

V Praze dne 3. března 2016

 

Věc: žádost o odstranění osobních údajů z databáze

 

Vážení,

 

Dne 2. března 2016 jsem obdržela Váš katalog s nabídkou oblečení, oznámením, že jsem členem Vašeho věrnostního programu a uvedením mého klientského čísla (O1259631). V minulosti jsem nikdy neprojevila zájem stát se členkou tohoto věrnostního programu či zájem o zasílání katalogů Vašeho zboží. Nevím, kde jste zjistili mé osobní údaje, ale nepřeji si, abyste je nadále používali.

 

S ohledem na výše uvedené Vás žádám, abyste mé osobní údaje, které ve své databázi evidujete, v souladu s § 5 odst. 5 zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, odstranili a více mi Vaše reklamní a propagační materiály nezasílali.

 

Pokud by se tak nestalo, byla bych nucena obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.

 

S pozdravem,

 

Růžena Heltová

 

Korespondenční adresa:

U Javoru 12/3

163 00 Praha 6

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 8x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

8 komentářů: “Žádost o odstranění osobních údajů z databáze”

 1. Karel KOVARIK napsal:

  Proboha jaká žádost????? Snad výzva, ne???

  • Vláďa Vnenk napsal:

   Dobrý den,
   označení tohoto vzoru jako žádost je správné a to například v souladu s ust. § 21, odst. 2 zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Nicméně i při použití označení „výzva“ by museli takovéto žádosti vyhovět, neboť se právní jednání zásadně posuzuje podle obsahu, nikoliv formalisticky jen podle názvu/označení.

   S pozdravem

   Vladislav Vnenk, Vzory.cz

 2. Gully napsal:

  Nedá se to stáhnout jako dokument (např. Word)? Teda pokud jsem to někde nepřehlédnul.

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.