Zaměstnavatel s vámi může ukončit pracovní poměru několika rozdílnými způsoby. Jední z nich je výpověď. Výpoveď je možná pouze ze zákonem stanovených důvodů, které stanovuje Zákoník práce.
Tento vzor nemusí odpovídat platné právní úpravě. Na aktualizaci vzoru naše redakce pracuje a o jejím zveřejnění Vás budeme informovat.
V Parku 1446
140 00 Praha 4Věc: Výpověď z pracovního poměru Vážení,u Vaší společnosti jsem zaměstnán jako Projektový manager na základě pracovní smlouvy ze dne 1. 3. 2005.Tímto v souladu s § 50 Zákoníku práce dávám výpověď z výše uvedeného pracovního poměru.
Pracovní poměr tak skončí uplynutím dvouměsíční výpovědní doby.
V Praze 19. 4. 2008
Benjamin Karelson
nar. 5.12.1964,
bytem Praha 4, Na Kopci 704, PSČ 140 00,
Doručeno společnosti Alfa Plan, a.s. dne 19. 4. 2008
Jméno, funkce, podpis
Poznámky ke vzoru:
Výpověď musí být dána písemně a doručena druhému účastníku, jinak je neplatná. (§ 50 Zákoníku práce). Proto je vždy dobré nechat si potvrdit doručení výpovědi přímo na vaši kopii, aby následně doručení a tím i platnost výpovědi nemohla být zpochybňována.
Zaměstnanec může dát zaměstnavateli výpověď z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu.
POZOR! Výpověď, která byla doručena druhému účastníku, může být odvolána pouze s jeho souhlasem; odvolání výpovědi i souhlas s jejím odvoláním musí být provedeno písemně. (§ 50 Zákoníku práce 262/2006 Sb.)
Výpovědní doba činí 2 měsíce a začíná prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi. Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce..
Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!