Kategorie vzorů

Návrh na vklad do katastru nemovitostí

Návrh na vklad do katastru nemovitostí pomocí aplikace nebo ručně.

Nejspolehlivější formou pro vytvoření návrhu na vklad do KN je použití interaktivní aplikace, která oproti ručnímu vyplňování zahrnuje automatické kroky a kontroly, v rámci kterých vás při vyplňování „povede za ruku“ a upozorní na nedostatky v náležitostech. Tato aplikace je dostupná na adrese: https://nv.cuzk.cz/Web/Uvod.aspx.

Pokud byste chtěli návrh na vklad vytvořit ručně, držte se následujícího postupu:

Formulář pro ruční vklad je dostupný na této adrese Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního („ČÚZK“): https://www.cuzk.cz/getattachment/a07a6b37-70e0-4936-b1cc-0f65d2f7ddb7/Zaklad-formulare-navrhu-na-vklad-(obalka).aspx.

ČÚZK dále zveřejnil podrobný návod, jak tento formulář vyplnit. Zahrnuje obecné pokyny, dále pokyny k: údajům o účastnících; označení práv, která mají být zapsána do KN; sdělení pro katastrální úřad; přílohám návrhu na vklad. Můžete si jej zobrazit na této adrese: https://www.cuzk.cz/getattachment/1c53d751-2e83-4091-ac00-f8b00107b45b/Pokyny-k-vyplneni-formulare-navrhu-na-vklad.aspx.

Údaje o účastnících řízení se vyplňují do zvláštního formuláře, který je přílohou návrhu.

A to do tohoto v případě fyzických osob: odkaz.

A tohoto v případě osob právnických: odkaz.

Záleží, zdali se chystáte navrhnout vklad práv:

  • ke stavbám, pozemkům nebo právo stavby,
  • k jednotkám vymezeným podle zákona o vlastnictví bytů, nebo
  • která mají být zapsána k jednotkám vymezeným podle občanského zákoníku.

V závislosti na tom si pak vyberete další formulář, kde daná práva označíte:

Formulář k bodu 1).

Formulář k bodu 2).

Formulář k bodu 3).

Přehled všech potřebných (a výše uvedených) formulářů potřebných pro návrh na vklad do KN najdete zde: https://www.cuzk.cz/Je-dobre-vedet/Formulare-v-resortu-zememerictvi-a-KN/Zapis-vkladem/Navrh-na-vklad/Formular-navrhu-na-vklad.aspx.

Pokud byste chtěli podat návrh na vklad do KN v elektronické podobě, můžete návrh zaslat příslušnému katastrálnímu úřadu datovou schránkou, nebo na adresu e-podatelny. V druhém případě musí být návrh podepsán uznávaným elektronickým podpisem a splňovat obecné požadavky pro elektronické podání nebo být vlastnoručně podepsán v listinné podobě a z listinné podoby převeden do elektronické podoby autorizovanou konverzí.

Podrobný návod, jak podat návrh na vklad do KN v elektronické podobě, vede ČÚZK – včetně odkazu na seznam elektronických adres podatelen a ID datových stránek – na této adrese: https://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Zapisy-do-KN/Podani-navrhu-na-vklad-v-elektronicke-podobe.aspx.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 6x, průměr: 3,67)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.