Kategorie vzorů

Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem

V případě, že váš zaměstnanec hrubě porušuje pracovní smlouvu nebo vnitřní pracovní předpisy, máte právo s ním pracovní poměr okamžitě ukončit. 

Tento vzor nemusí odpovídat platné právní úpravě. Na aktualizaci vzoru naše redakce pracuje a o jejím zveřejnění Vás budeme informovat.

 

Jaromír Malý
Jihlavská 884
140 00 Praha 4

V Praze dne 20. 9. 2007

Věc: Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem

Vážený pane Malý,

dne 1. 11. 2005 byla mezi Vámi jako zaměstnancem a společností Alfa Plan, a.s.., se sídlem Ječná 12, 110 00 Praha 1, IČ: 000 00 000, společností zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 00000 (dále jen „Alfa Plan, a.s.“), jako zaměstnavatelem k uzavření pracovní smlouvy a tím ke vzniku Vašeho pracovního poměru sjednaného na dobu neurčitou (dále jen „Pracovní poměr“). Na základě tohoto Pracovního poměru pracujete pro společnost Alfa Plan, a.s. na pozici Projektový vedoucí/Project Manager. Pracovní poměr k dnešnímu dni stále trvá.

Alfa Plan, a.s. tímto v souladu s ustanovením § 55 odst. 1 písm. b) zákona č. 262/2006 Sb., Zákoníku práce, ruší sjednaný Pracovní poměr s okamžitou platností, neboť jste porušil povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k Vámi vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem, a to tím, že jste dne 3. 9. 2007 nastoupil na „dovolenou“ a nenastoupil do práce do 14. 9. 2007, ačkoli Vám Váš zaměstnavatel společnost Alfa Plan, a.s. čerpání dovolené na tyto dny neurčil. Zaviněně a neomluveně jste tedy nenastoupil do práce, a to opakovaně po dobu 10 pracovních dnů.

Pracovní poměr mezi společností Alfa Plan, a.s. a Vámi končí ke dni doručení tohoto okamžitého zrušení Pracovního poměru zaměstnavatelem k Vašim rukám.

……………………………
Alfa Plan, a.s.
zastoupená Martinou Veselou
personální ředitelkou

Převzal dne… …………………….

………………………………………
Zaměstnanec

 .

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 44x, průměr: 3,80)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.