Kategorie vzorů

Okamžité zrušení dohody o pracovní činnosti zaměstnavatelem

Porušili jste jako zaměstnavatel závažně vnitřní předpisy nebo jste se choval nemorálně na pracovišti? I v případě, že máte uzavřenou dohodu o pracovní činnost, může zaměstnavatele okamžitě ukončit platnost této dohody.

 Tento vzor nemusí odpovídat platné právní úpravě. Na aktualizaci vzoru naše redakce pracuje a o jejím zveřejnění Vás budeme informovat.

OKAMŽITÉ ZRUŠENÍ DOHODY O PRACOVNÍ ČINNOSTI ZAMĚSTNAVATELEM

Benjamin Karelson
nar. 5.12.1964,
Na Kopci 704
140 00 Praha 4

Věc: Okamžité zrušení dohody o pracovní činnosti zaměstnavatelem

Vážený pane Karelsone,

Na základě dohody o pracovní činnosti ze dne ze dne 1. 2. 2008 pracujete u naší společnosti jako disponent logistického skladu.
Dne 11. 5. 2008 jste nastoupil do práce pod vlivem alkoholu. Pod vlivem alkoholu jste take řídil a naboural vysokozdvižný vozík a způsobil zhroucení paletových regálů. Požití alholu potvrdila dechová zkouška za účasti dvou svědků. Vzhledem ke skutečnosti, že jste porušil pracovní kázeň zvlášť hrubým způsobem, s Vámi tímto, dle § 55 odst. 1, písm. b) Zákoníku práce, Zákona č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, okamžitě rušíme dohodu o pracovní činnosti.

V Praze 12. 5. 2008

Martin Veselý
Jednatel společnosti
Alfa Line, s.r.o.
V Parku 1446
140 00 Praha 4

Doručeno zaměstnanci dne 12.5.2008.

Benjamin Carelson

 


Poznámky ke vzoru:

Okamžité zrušení dohody o pracovní činnosti je možné pouze z důvodů, pro které by mohl být okamžitě zrušen pracovní poměr.

Skutečnost, že zaměstnanec porušil povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem je zákonným důvodem pro okamžité zrušení dohody o pracovní činnosti.

Okamžité zrušení musí zaměstnavatel provést písemně, musí v něm skutkově vymezit jeho důvod tak, aby jej nebylo možno zaměnit s jiným, a musí je ve stanovené době doručit druhému účastníku, jinak je neplatné.
Důvod uvedený v okamžitém zrušení dohody o pracovní činnosti nesmí být dodatečně měněn..

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 19x, průměr: 2,84)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.