Kategorie vzorů

Ukradli vám v restauraci bundu? Jak se domáhat náhrady škody.

Jak a po kom požadovat náhradu škody, kterou jste utrpěli? Není pravda, že za odložené věci se neručí! Přinášíme vzor uplatnění nároku na náhradu škody vzniklé na odložených věcech. 

Odpovědnost za škodu způsobenou na vnesených nebo odložených věcech je upravena v § 2945-2949 občanského zákoníku (zákona č. 89/2012 Sb.)

Je-li s provozováním nějaké činnosti zpravidla spojeno odkládání věcí, odpovídá ten, kdo ji provozuje, fyzické osobě za škodu na věcech odložených na místě k tomu určenému nebo na místě, kam se obvykle odkládají. Věšák v restauraci nepochybně je místem kam se obvykle ošacení odkládá.

Odpovědnosti se nelze zprostit jednostranným prohlášením ani dohodou. Proto cedulky oznamující, že za odložené věci se neručí nemohou odpovědnost provozovatele omezit ani vyloučit.

Právo na náhradu škody musí být uplatněno u provozovatele bez zbytečného odkladu. Právo zanikne, nebylo-li uplatněno nejpozději patnáctého dne po dni, kdy se poškozený o škodě dozvěděl. (§ 2949 NOZ)

Jaroslav Krkavý
restaurace U Skota
Horní 1
415 01 Teplice

V Teplicích 26. 8. 2014

Uplatnění náhrady škody na odložených věcech

Vážený pane Krkavý,

Dne 25.8.2014 jsem navštívil Vámi provozovanou restauraci U Skota. Na jeden z věšáků jsem si odložil koženou bundu značky Marlboro. Po zaplacení účtu a před odchodem z restaurace jsem zjistil, že bunda byla odcizena.

Okamžitě jsem informoval číšníka pana Malého a odcizení jsem také ohlásil na Obvodním oddělení Policie ČR.

Odcizená bunda byla nová, zakoupil jsem ji 1. 6. 2014  v obchodě Marlboro Fashion, Na příkopě 21 v Praze za 9.980,- Kč. Kopie paragonu tuto skutečnost dokládá a je přiložena k tomuto dopisu.

V zákonné lhůtě tímto u Vás uplatňuji nárok na náhradu škody na odložených věcech, podle § 2945 a následujících občanského zákoníku, v celkové výši 9.980,- Kč (slovy: Devěttisíc devětset odsmdesát Kč).

Částku 9.980,- Kč uhraďte poštou na níže uvedenou adresu do 10 dnů od doručení tohoto dopisu. Pokud mi předmětnou částku neuhradíte budu nucen domáhat se svého nároku právní cestou, která by i pro Vás znamenala další náklady.

S pozdravem

Petr Pavel

Dolní 424
41501 Teplice

 

Více příkladů uplatnění nárok na náhradu škody vzniklé na odložených věcech naleznete ZDE..

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 17x, průměr: 4,41)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.