Kategorie vzorů

Žádost o zrušení registrovaného partnerství

Registrované partnerství je v právním řádu ČR poměrně novým institutem, proto i jeho zrušení je v podstatě něco nového s čím se v praxi ještě moc nesetkáváme.

Každopádně zrušení registrovaného partnerství je upraveno v zákoně č. 115/2006 Sb. o registrovaném partnerství a o změně některých souvisejících zákonů, kde v § 16 je jedna jediná podmínka pro zrušení registrovaného partnerství, a to pokud žalobce prokáže, že partnerský vztah již fakticky netrvá, tzn., že tento vztah je nefunkční po stránce citové i biologické a partneři nevedou společnou domácnost.

V § 17 tohoto zákona mají partneři možnost si zrušení partnerství trochu zjednodušit a to tak, aby soud nezkoumal, zda partnerský vztah fakticky trvá či nikoliv a k tomu postačí, aby se druhý partner k návrhu na zrušení registrovaného partnerství připojil.

 

 

Okresní soud v Karlových Varech
Moskevská 1163/17
360 01 Karlovy Vary 1

 

dvojmo

 

soudní poplatek bude zaplacen na výzvu soudu

 

 

NÁVRH NA ZRUŠENÍ REGISTROVANÉHO PARTNERSTVÍ

žalobce: Ivan Kapr
narozen:  25.6.1966
bytem: Hrdinů 2, Karlovy Vary

 

žalovaný: Vlastimil Cejn
narozen: 30.6.1970
bytem: Hrdinů 2, Karlovy Vary

 

S žalovaným jsem uzavřel registrované partnerství po 3-leté známosti.
Asi po roce od uzavření partnerství se začaly rozcházet naše názory na fungování společného soužití, zájmy a v důsledku toho jsme se postupně odcizili jeden druhému.

Již jeden rok nežijeme s žalovaným ve společné domácnosti, každý již máme nového partnera a nemáme zájem na obnovení společného partnerského soužití, náš vztah tedy již fakticky netrvá, přičemž jsme oba zaměstnáni, proto nepřipadá v úvahu vzájemná vyživovací povinnost partnerů po skončení partnerství.

důkaz:

–       kopie dokladu o registrovaném partnerství

–       výslech účastníků

S ohledem na shora uvedené mám za to, že jsou zde důvody uvedené v § 16 zákona č. 115/2006 Sb. o registrovaném partnerství a o změně některých souvisejících zákonů, když partnerský vztah fakticky netrvá, aby soud vydal tento 

 

r o z s u d e k :

 

  1. Registrované partnerství žalobce Ivana Kapra, nar. 25.6.1966 s žalovaným Vlastimilem Cejnem, nar. 30.6.1970, uzavřené dne 15.6.2011 u Magistrátu města Karlovy Vary   se zrušuje.
  2. Žádný z účastníků nemá právo na náhradu nákladů řízení. 

V Karlových Varech, dne 8.7.2014

 

Ivan Kapr

Ivan Kapr

 

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 3x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.