Kategorie vzorů

Žádost o informaci

Žádost o informaci:

Případ: Manželé Horákovi se nově přistěhovali do obce Velká Lhota. V obci jsou dvě gymnázia a manželé neví, které z nich by bylo vhodnější pro jejich nadanou dceru Moniku. Jako základní hodnotící kritérium si dají procento přijatých na vysokou školu z každého gymnázia a rozhodnou se o tuto informaci obě gymnázia požádat.

Základní informace:

  • tuto možnost upravuje zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím
  • o informace v rámci jejich působnosti (tedy okruhu těch věcí, které patří do jejich „agendy) je možno požádat – státní orgány (př. vláda, ministerstvo, orgány státní správy), územní samosprávné celky a jejich orgány (př. městskou část, obec, obecní úřad), veřejné instituce (př. školy, nemocnice, vědecké instituce)
  • o informace může požádat jak každá fyzická, tak i právnická osoba pokud ve své žádosti splní formální náležitosti. Žádosti by mělo být vyhověno, pokud se nebude jednat o informace vyloučené z jejich poskytnutí jakou jsou: utajované informace, informace týkající se obchodního tajemství, informací, v rámci autorského práva, které nebyly získány z veřejných prostředků nebo k nim poskytovatel nevykonává majetková práva.
  • lhůta pro poskytnutí informace je 15 dnů (začátkem běhu této lhůty se považuje den následujícího po doručení žádosti orgánu).
  • poskytovatel informace může požadovat přiměřenou úhradu nákladů (za tisk, doručení).

 

Gymnázium Tomáše Lebedy

Školní 59/1

110 36 Velká Lhota

Ve Velké Lhotě 1.7.2014

 

 Věc: Žádost o informaci podle zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím

 

Vážená paní, vážený pane,

 

v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím Vás žádám o poskytnutí této informace:

 

  • Jaké je procento přijatých studentů Vašeho gymnázia na vysokou školu za posledních pět let?

 

Informaci žádám poskytnout v písemné formě na adresu uvedenou níže/v elektronické formě e-mailem/datovou schránkou a to prosím v zákonné lhůtě 15 dnů ode dne přijetí žádosti. Na tomto přímém poskytnutí informace trvám i v případě, že byla již zveřejněna.

 

Děkuji a jsem s pozdravem

Ing. Tomáš Horák

Slunečná 181/9, 110 36 Velká Lhota

 

 

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 4x, průměr: 4,50)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.