Kategorie vzorů

Na co si dát pozor, když renovujete své obchodní prostory za účelem hospodárnosti?

Rostoucí náklady na energie nejen za vytápění, dnes logicky neřeší pouze domácnosti, ale i majitelé komerčních prostor. Řada z nich tak v posledních letech přikročila k renovacím, ale i k rozsáhlým rekonstrukcím, jejichž hlavním cílem bylo zvýšení hospodárnosti daných obchodních prostor. Některé z těchto projektů však doprovázely určité chyby, na které byste si měli dát pozor. O které aspekty se jedná?

Dejte pozor na správné větrání

V ohledu na snížení tepelných ztrát obálkou objektu, tedy obvodovým zdivem, sahá řada majitelů objektů po jejich zateplení. Pokud se však jedná o starší budovu se zvýšenou vlhkostí je potřeba dbát na správné odvětrávání zdiva.

Pokud byste zvolili nevhodný materiál pro zateplení fasády, mohli by dojít k tomu, že vlhkost nebude mít kam odcházet. Výsledkem je pak výskyt plísní, snížená kvalita vzduchu uvnitř objektu, ale i riziko závažných poruch konstrukce.

Zamyslet byste se tak měli nad tím, který fasádní systém zvolit a nechat si poradit od specialistů v oboru, kteří vám pravděpodobně doporučí odvětrávanou fasádu.

Patřičnou pozornost věnujte i stavu aktuální hydroizolace

Problémy s vlhkostí ve starších objektech, ať už se jedná o nemovitosti s bytovými či komerčními prostory často souvisí i s aktuálním stavem hydroizolace. V praxi se firmy hojně setkávají se situacemi, kdy je hydroizolace provedena nekvalitně nebo použité materiály vlivem řady jevů včetně stárnutí, již neplní svou funkci, jak by měla. Než se tak pustíte do zateplení obálky domu, výměny oken a dveří, zkontrolujte stav hydroizolace základů a soklu budovy.

Samozřejmě, že se jedná o náročný úkol, protože je potřeba postupně odkopat základy objektu s tím vám však může výrazně pomoci správná technika. Třeba s rypadly je takový úkol hotový za zlomek času.

A že nemáte tuto moderní techniku k dispozici? Nevadí, v současné době působí na trhu kvalitní půjčovny nářadí a stavebních strojů, jako je společnost Boels, v jejíž sortimentu naleznete vše od malého nářadí po velké stavební stroje i přepravní kontejnery. Se správnými partnery zvládnete i ty nejrozsáhlejší rekonstrukce opravdu rychle.

Při výběru oken sledujte konkrétní parametry nejen počet skel nebo komor v rámu

Součástí renovace obchodních prostor za účelem zlepšení hospodárnosti budovy patří i výměna oken a dveří. Velmi populární jsou v tomto ohledu plastová okna a dveře, pokud se jedná o kanceláře, malé sklady apod. V případě, že se jedná o prodejní prostory dosahují stále větší oblíbenosti okna s hliníkovými rámy, které jsou velmi úzké a působí tak maximálně esteticky.

I při jejich výběru je však nutné si dát pozor na řadu parametrů, ve kterých se lidé běžně ztrácí. Řada prodejců oken a dveří totiž své klienty láká na tři skla nebo osm a více vzduchových komor v rámu, které slibují skvělé tepelně-izolační vlastnosti.

Vy byste se však při jejich výběru měli zaměřit především na součin prostupu tepla, který je označován „U“ a uvádí se v jednotce (m2K)/W. Ta vyjadřuje, jaké tepelné ztráty má daný materiál, respektive okna nebo dveře v ploše jedno metru čtverečního. Čím menší toto číslo je, tím je úspornější daný model okna nebo dveří.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.