Kategorie vzorů

Jak podat výpověď v práci?

Podání výpovědi v práci je důležitou součástí odchodu ze zaměstnání. Znalost správných kroků při podávání výpovědi může odchod usnadnit.

Dávání výpovědí v práci je běžnou součástí života zaměstnanců. Ať už opouští zaměstnání kvůli jiné příležitosti, nebo jsou důvody jiné, měli by podat výpověď řádně a profesionálně.

Zde je několik tipů, které pomohou podat výpověď, včetně vzoru výpovědi PDF nebo vzoru výpovědi ve zkušební době ke stažení.

Jak může zaměstnanec podat výpověď?

V první řadě by měl zaměstnanec informovat svého stávajícího zaměstnavatele, jakmile přijme změnu práce. Ze zaměstnání lze odejít buď s dvouměsíční výpovědní dobou, nebo ukončením dohodou.

Vždy je nejlepší dát výpověď co nejdříve a individuálně dohodnout podmínky odchodu, pokud je tomu zaměstnavatel otevřený.

Výpověď by měla být podána vždy písemně. K podání výpovědi lze použít vzor výpovědi PDF, který odchod ze zaměstnání usnadní.

Výpověď by měla obsahovat:

  • identifikaci smluvních stran
  • datum ukončení pracovního poměru
  • pracovní pozici
  • důvod výpovědi

Také je slušností nezapomenout zaměstnavateli poděkovat za pracovní příležitost.

Výpověď ze zaměstnání musí být vždy písemná.

V neposlední řadě je důležité odejít ze zaměstnání v dobrém. Není vhodné se pouštět do konfrontačních rozhovorů se zaměstnavatelem. Naopak je vždy lepší se chovat zdvořile a profesionálně.

Výpověď ve zkušební době

Pro ukončení pracovního poměru ve zkušební době jsou stanoveny zvláštní podmínky. Zkušební doba trvá 3 měsícea může být prodloužena na další 3. Tato doba však nesmí být delší než 6 měsíců.

Zkušební doba slouží k posouzení, zda je zaměstnanec vhodný na vykonávání dané pracovní pozice a zda má k této práci dobré předpoklady. Také slouží k tomu, aby si zaměstnanec ověřil, zda chce tuto práci vykonávat.

Obě strany mohou tento poměr ukončit ze dne na den, a to i bez udání důvodu. Je však vyžadováno, aby ukončení spolupráce bylo podáno písemně. Pro přehled, jak může toto ukončení pracovního poměru vypadat, lze využít vzor výpovědi ve zkušební době ke stažení.

Na internetu lze dohledat spoustu pomocných informací, které změnu práce usnadní. K dispozici je například vzor smlouvy o dílo, vzor životopisu, vzor osobního dopisu a tak dále. Vzor smlouvy o dílo a další vzory je vždy třeba modifikovat dle konkrétní situace.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.