Kategorie vzorů

Jak na samonafocení vozidla při sjednání pojistění online

Pojistit si své vozidlo patří mezi základní povinnosti a dovednosti každého motoristy. A jak řidiči nejspíše tuší, se sjednáváním pojistné smlouvy pro havarijní pojištění a také pro některá připojištění v rámci povinného ručení bývá spojena nezbytná vstupní prohlídka vozidla. Ne všichni už ale vědí, že například u Kooperativy si mohou vstupní prohlídku zajistit sami, formou tzv. samonafocení vozidla. A přitom je to tak snadné. Víte, jak na to?

Havarijní pojištění – jak nafotit vozidlo

Pojištění vozidla online — a vstupní prohlídka taky!

Je pochopitelné, že i když si sjednáváte pojištění online, potřebuje pojišťovna vědět, v jakém stavu vozidlo aktuálně je a že se skutečně jedná o tentýž vůz, jehož doklady jste pro danou smlouvu použili. Dříve byla nezbytnou součástí sjednání pojistné smlouvy v těchto případech fyzická odborná prohlídka vozidla technikem společnosti Global Expert, který vozidlo pro potřeby pojišťovny zdokumentoval, nafotil a ověřil všechny potřebné údaje.

Nutnost fyzického kontaktu i sjednání vyhovujícího termínu osobní schůzky nebývá vždy tím nejrychlejším a mnohdy ani nejpraktičtějším způsobem, jak povinnost vstupní prohlídky zajistit. Již během covidového období tak pojišťovna Kooperativa přišla s praktickou moderní možností, kdy si klient může vstupní prohlídku zajistit sám.

Výhody tohoto přístupu k pojištění vozidla jsou očividné: úspora času, efektivita, operativnost. Ten, kdo si autopojištění tímto způsobem bude chtít sjednat, navíc nepotřebuje nic víc než chytré mobilní zařízení s fotoaparátem a připojení na internet. Nicméně, pokud by někdo dával přednost osobnímu kontaktu, možnost realizovat vstupní prohlídku prostřednictvím fyzické prohlídky expertem společnosti Global Expert samozřejmě stále existuje.

Jak na vstupní prohlídku při pojištění auta online?

Způsob, jak provést vstupní prohlídku vozidla vlastními silami, je snadný a zvládne ho každý běžný uživatel mobilního zařízení — výhodu navíc představuje i skutečnost, že tento proces nevyžaduje instalaci žádné speciální aplikace. Pojišťovna Kooperativa pouze zašle na klientovo telefonní číslo SMS s odkazem, který ho automaticky přesměruje na stránku, která uživatele provede celým procesem, při němž jednoduše sám pořídí a následně odešle fotografie požadovaných dokumentů a vozidla.

Pro úspěšné ověření stavu a parametrů vozidla bude pojišťovna potřebovat fotografie z různý pohledů (čelní a zadní pohled, záběry zepředu zleva i zprava a také zezadu zleva i zprava), detailní záběry případného poškození vozidla a také fotografie registrační značky, čísla VIN, stavu tachometru a velkého technického průkazu.

Pro bezproblémový průběh samonafocení se ujistěte, že se vozidlo nachází na místě, kde k němu máte ze všech stran přístup a že je dostatečně čisté. Vozidlo je nutno fotit na denním světle a také bez blesku, aby nedocházelo k nežádoucím odleskům, které znemožňují adekvátní posouzení jeho stavu. Všechny fotografie rovněž musí být pořízeny ve stejnou dobu, aby byla zajištěna jejich autenticita.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.