Kategorie vzorů

Žádost o řádné vyřízení způsobu reklamace

Reklamace, reklamace, reklamace. Jeden z nejběžnějších a nejrozšířenějších institutů práva, se kterým se setkává každý znás. Tento příspěvek se věnuje situaci, kdy reklamující reklamuje věc a s ohledem na 3 stejné vady výrobku oprávněně žádá tzv. vrácení peněz. Prodejce však na tuto variantu přistupuje jen velmi nerad a může tedy reálně nastat situace, kdy prodávající sice uzná oprávněnost reklamace, ale změní způsob jejího vyřešení například na opravu. Podle zákona i ustálené soudní rozhodovací praxe, je však prodávající vázán oprávněným návrhem reklamujícího (kupujícího) a není sám o sobě způsobilý tento zvolený způsob měnit. Proto je tedy vhodné dbát na řádný zápis v reklamačním protokolu o způsobu vyřízení reklamace, tímto návrhem je prodejce vázán a je povinen dát reklamujícímu právo volby.

 

MocBezvaElektronika
Reklamační oddělení
Prostá 22, Praha 2, 120 00

 

V Praze dne 28.10.2015

 

 

K č. reklamace: MOBNOKIA/20/2015

 

 

Věc: Žádost o řádné vyřízení způsobu reklamace

 

 

Vážená paní, vážený pane

 

dne 5.10.2015 jsem reklamoval věc – Mobilní telefon Nokiana C, se sériovým číslem 352851122222 s tím, že již po třetí se projevila tatáž závada – tj. nefunkční dotyková vrstva mobilního telefonu. Z tohoto důvodu jsem tedy využil svého práva odstoupit od smlouvy, přičemž požadovaný způsob vyřízení reklamace i související důležitou skutečnost, že se jedná o třetí tutéž vadu, jsem nechal zanést do příjemky reklamace.

Dne 22.10.2015 jsem z Vaší strany obdržel e-mail, že reklamaci jako takové bylo vyhověno, nicméně z mé strany jako způsob vyřízení reklamace byla zvolena „oprava”. Došlo tedy z Vaší strany zřejmě k přehmatu, neb prodávající nemá právo změnit způsob vyřízení reklamace, byl-li způsob vyřízení kupujícím (reklamujícím) zvolen a požádal jsem Vás, že v případě, že bude reklamaci vyhověno, o vrácení peněz.

 

S ohledem na výše uvedené Vás tedy žádám, abyste změnili způsob vyřízení reklamace tak, že od smlouvy bylo odstoupeno a vrátíte mi peněžní prostředky.

 

 

                        Děkuji Vám a jsem s pozdravem

 

 

Tamar Poctivý

tel. 712121212121

e-mail: tamino@ed.cz

Pražská 2, Praha 4, 140 00

(doporučeně)

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 6x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.