Kategorie vzorů

Pověření

Pověřte svého zaměstnance, aby za vás jednal za společnost před soudem a mohl činit všechny právní úkony s tímto spojené.

Mohlo by se zdát, že pověření bude spadat do zákoníku práce, ale není tomu tak. Nový občanský zákoník jej upravuje v § 430 NOZ.

Pověříte-li jako zaměstnavatel svého zaměstnance k určité činnosti, bude vás zaměstnanec zastupovat ve všech věcech, které se k této činnosti obvykle váží.

Občanský zákoník zastoupení zaměstnavatele ještě rozšiřuje. § 430 odst. 2 NOZ umožňuje jednat za zaměstnance i zaměstnanci nacházející se v jeho provozovně. A to za předpokladu, že třetí osoba jednající se zaměstnancem byla v dobré víře, že je právě on k jednání oprávněn.

POVĚŘENÍ

Pověřujeme svého zaměstnance Ladislava Mlynáře, bytem Zelená 18, Praha 1, obchodního ředitele, aby našim jménem jednal v právní věci vedené u Rozhodčího soudu při Agrární komoře České republiky a Hospodářské komoře České republiky pod spisovou značkou RSP 12/13.

v Praze dne 17. 1. 2014.

 

Jiří Modrý
Jiří Modrý
jednatel

 

Pověření přijímám.

Ladislav Mlynář,
Ladislav Mlynář

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 1x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.