Kategorie vzorů

Reklamace dovolené z důvodu špatného stravování

V tomto článku Vám přinášíme nový vzor reklamace zájezdu, nebo-li vytknutí vad zájezdu . Tentokrát z důvodu špatného stravování.

Podle nového občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) můžete reklamaci uplatnit ve lhůtě 1 měsíce od skončení zájezdu. Samotný zákoník uvádí, že je nezbytné, aby jakákoli vada zájezdu byla oznámena bez zbytečného odkladu. Samozřejmě je nejlepší řešit vzniklou situaci ihned, pokud to nelze, tak bezprostředně po skončení zájezdu. Zájezd můžete reklamovat u pořadatele zájezdu a je optimální, když k reklamaci přiložíte fotografie, výpovědi svědků či lékařskou zprávu.

Nový občanský zákoník upravuje nový institut „újma za narušení dovolené“ (§ 2543). Pořadatel dle tohoto institutu odpovídá zákazníkovi vedle škody na majetku také za újmu za narušení dovolené (fyzická i psychická). Tento instut se použije zejména, pokud byl zájezd porušením povinnosti pořadatele zmařen nebo zkrácen. (Bohužel jelikož se jedná o zcela nový institut, tak není jisté jak se k tomu budou pořadatelé zájezdů a popřípadě soud stavět. Do jaké výše újmu uznají.) 

 

CK Horkovzdušný balón s.r.o.
Mořská 87, 120 00 Praha 2
IČ: 099 61 298

V Praze dne 25. 7. 2014

Věc: Reklamace zájezdu č. 37157/2014

Vážení,

dne 25. 5. 2014 jsme u Vaší cestovní kanceláře zakoupili zájezd pro 4 osoby na ostrov Zakynthos, v termínu od 3. 7. – 15. 7 2014. Ve Smlouvě o zájezdu jsme sjednali polopenzi v hotelové restauraci. Již 3. večer jsme avizovali Vaši delegátku o podezření na zkažené potraviny. K našemu překvapení se nic nezměnilo a 6. den byly znovu podávány zkažené potraviny, fotografie potravin zasíláme přílohou.

Z důvodu špatných potravin mému synovi propukly střevní potíže a musel být ošetřen v místní nemocnici, lékařskou zprávu potvrzující, že důvodem nemoci byly zkažené potraviny, Vám zasíláme přílohou.

Na základě techto okolností požadujeme náhradu vynaložených prostředků k ošetření mého syna ve výši 120,- EUR a adekvátní náhradu újmy za narušení dovolené.

S pozdravem

Lubomír Sluníčko

Lubomír Sluníčko, r.č. 872409/2273
bytem U Slunců 23, 254 11

Přílohy:
1. Fotografie potravin
2. Lékařská zpráva

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 2x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.