Kategorie vzorů

Žádost o splátkový kalendář

Není-li dlužník schopen uhradit svůj existující dluh řádně a včas, má v zásadě několik možností, z nichž ta nejhorší je, že svůj dluh (svoje dluhy) nebude řešit. Jednou z možností, kterou lze využít, pokud svůj dluh nejste schopni splácet řádně a včas uhradit, je domluvit se s věřitelem (lze modifikovaně i s exekutorem) na úhradě dluhu v pravidelných splátkách.

Jak bylo již uvedeno výše, je nutné, abyste se žádostí o úhradě dluhu formou splátek oslovili věřitele sami, neboť zpravidla věřitel tuto možnost nenabízí ze své iniciativy, neboť své peníze tak nedostane okamžitě zpět, jedná se tedy ze strany věřitele o ústupek, který je však kompenzován určitou jistotou v tom, že peníze nakonec dostane, protože si splátky domluvíte tak, abyste tím neohrozili svoji schopnost uhradit své dluhy i běžné výdaje. Vždy je lepší dluh aktivně řešit, než se před nimi schovávat – typicky nepřebíráním pošty, neboť aktivním přístupem k řešení svých dluhů můžete všemu jen pomoci, neboť můžete například zjistit, že dluh, který je po Vás vymáhán soudní cestou, je již promlčen.

Petr Zdvořilý
Spořádáná 16
Praha 12, 120 00 

V Plzni dne 18.11.2018

Věc: Žádost o možnost úhrady dluhu formou splátkového kalendáře

Vážený pane Zdvořilý,

jak je Vám jistě známo dlužím Vám částku 120.000,- Kč vzniklého z titulu smlouvy o půjčce peněz ze dne 12.1.2016, kterou jsem se zavázala uhradit do 1.12.2018. Jelikož nebudu schopna předmětný dluh řádně a včas uhradit, prosím Vás o možnost úhrady svého dluhu prostřednictvím splátkového kalendáře, který bych navrhovala koncipovat tak, že bych Vám každého 10. dne v měsíci pravidelně hradila částku 10.000,- Kč až do úplného zaplacení dlužné částky.

Tento Váš přístup by mi velmi pomohl v mé životní situaci, kdy jsem ztratila zaměstnání a mé příjmy se tak snížily v souvislosti s nový pracovním poměrem. Přesto Vám chci předmětný dluh řádně uhradit v celé výši, což by mi splátkový kalendář umožnil.

Prosím Vás tedy o reakci na tento můj návrh.

S pozdravem

Erika Bosá
Trnavská 14
Plzeň 324 00

(podpis)

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 10x, průměr: 4,20)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.