Kategorie vzorů

Žádost o převedení na jinou práci

Máte zdravotní problémy kvůli vaší pracovní náplni a potřebujete převést na jinou práci? Zde je vzor, který ukazuje, jak si podat žádost o převedení na jinou práci.Dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, má zaměstnavatel povinnost převést svého zaměstnance na jinou práci ze zákonem stanovených důvodů. Tyto důvody jsou uvedeny v § 41 zákoníku práce (př. různé zdravotní důvody, pravomocné soudní rozhodnutí).

Nemůže-li zaměstnavatel zaměstnance převést dle paramentrů již uzavřené pracovní smlouvy, má zaměstnavatel právo jej převést na práci jiného druhu. Pokud však jiná pracovní pozice neexistuje a zaměstnavatel nemá možnost zaměstnance převést, může zaměstnanec předložit Okamžité zrušení pracovního poměru z důvodu uvedeného v § 56 odst. 1a zákoníku práce.

STEEL, s.r.o.
se sídlem Modrá 258/14
110   Praha 1

 

Věc: Žádost o převedení na jinou práci

Na základě pracovní smlouvy uzavřené dne 5. 9. 2005 vykonávám práci slévače ve vaší společnosti. Dne 8. 9. 2013 se u mě objevily zdravotní komplikace, kvůli kterým jsem následně navštívil doktora. Na základě lékařského vyšetření ze dne 9. 11. 2013 mi bylo přikázáno, že nesmím konat tuto práci pro ohrožení mého zdraví, neboť výpary, které vznikají při procesu slévání mi díky vrozené vadě dráždí nadměrně nosní sliznici.

Tuto žádost píši proto, že mi bylo řečeno vedoucím skladu, že zde je volné pracovní místo, a proto žádám o převedení na tuto práci, nejlépe od 20. 11. 2013.

V Praze dne 12. 11. 2013

Jaroslav Pečený
bytem Zelená 21, Praha 5
(podpis)

 

Přílohy: Lékařské vyšetření

Lékařské vyšetření je nutnou součástí této žádosti, neboť bez něho o této žádosti váš zaměstnavatel nebude o převedení na jinou práci ani uvažovat..

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 2x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.