Kategorie vzorů

Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem z důvodu nevyplacení části mzdy

Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit pouze v zákonem vymezených případech (zákoník práce).

Tento vzor nemusí odpovídat platné právní úpravě. Na aktualizaci vzoru naše redakce pracuje a o jejím zveřejnění Vás budeme informovat.

OKAMŽITÉ ZRUŠENÍ PRACOVNÍHO POMĚRU ZAMĚSTNANCEM Z DŮVODU NEVYPLACENÍ ČÁSTI MZDY
Alfa Plan, a.s.
V Parku 1446
140 00 Praha 4V Teplicích dne 1. 9. 2007

Věc: Okamžité zrušení pracovního poměru

Vážení,

U Vaší společnosti jsem zaměsnán na základě pracovní smlouvy ze dne 1. 10. 2006 jako Projektový manager.

Do dnešního dne mi byla vyplacena část pouze část mzdy za měsíc květen 2007 s vysvětlením, že mi zbývající část společnost doplatí o několik dní později. Mzda byla splatná 15. července 2007.

Do dnešního mi dlužná mzda nebyla vyplacena, proto v souladu s § 56 odst. 1 písm. b Zákoníku práce zrušuji okamžitě výše uvedený pracovní poměr. Pracovní poměr zaniká dnem doručení tohoto okamžitého zrušení.

Zbývající dlužnou část mzdy ve výši 8.000,- Kč splečně se zákonným odstupným ve výši trojnásobku průměrného měsíčního výdělku mi poukažte na bankovní účet, na který mi byla mzda běžné poukazována a to nejpozději do 15. 9. 2007.

S pozdravem

Jiří Studený
Anglická 11
41501 Teplice

 

Poznámka:

Jedním z těchto důvodu je, pokud zaměstnavatel nevyplati zaměstnanci mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů od uplynutí termínu jejich splatnosti.

Zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr z důvodu nevyplacení mzdy nebo platu (podle § 56 odst. 1 písm. b), přísluší právo na odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku. (podle § 67 ZP).

Okamžité zrušení pracovního poměru musí zaměstnanec provést písemně, musí v něm skutkově vymezit jeho důvod tak, aby jej nebylo možno zaměnit s jiným, a musí je ve stanovené době doručit zaměstnavateli, jinak je neplatné; uvedený důvod nesmí být dodatečně měněn..

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 95x, průměr: 4,12)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Komentáře nejsou povoleny.

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.