Kategorie vzorů

Výzva dlužníkovi k zaplacení zápůjčky

Pojem zápůjčka je pojmem, který  zavedl z.č. 89/2012 Sb, občanský zákoník. Předchozí úprava znala tento institut pod pojmem půjčka, avšak podstata zápůjčky se od předchozí úpravy příliš neliší.

Tento institut je upraven v § 2390 a násl. z.č. 89/2012, občanský zákoník.

Smlouva o zápůjčce vznikne tehdy, když zapůjčitel přenechá vydlužiteli zastupitelnou věc, a to tak, aby ji vydlužitel podle libosti užil a po čase vrátil věc stejného druhu.  Typicky se jedná o peníze, ale zápůjčkou mohou být i jiné věci, u kterých je rozhodující počet, míra či váha, a nikoli její jedinečnost.

VÝZVA DLUŽNÍKOVI K ZAPLACENÍ ZÁPŮJČKY

 

 

Vážený pan

Aleš Komárek
Revoluční 19       110 00 Praha 1

V Praze dne 20. dubna 2015

 

Věc: Výzva k zaplacení zápůjčky

 

Vážený pane Komárku,

obracím se na Vás ve věci zapůjčení částky 50.000,- (slovy: padesetáttisíc korun českých), kterou jsem Vám zapůjčila na základě Smlouvy o zápůjčce ze dne  5.1.2015. Výše uvedenou částku jste se zavázal vrátit k mým rukám, a to do 31.3.2015.

Do dnešního dne jste zápůjčku nevrátil, a proto Vás tímto vyzývám k jejímu zaplacení, konkrétně na můj bankovní účet č. 1996853674/0800 vedený u České spořitelny, a.s., a to do 10 dnů od doručení této výzvy.

V případě marného uplynutí této lhůty budu nucena celou věc řešit právní cestou, ale upřímně doufám, že svým závazkům dostojíte a já k tomuto kroku nebudu nucena přistoupit.

S pozdravem,

 

Alena Rumpelková

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.