Kategorie vzorů

Žádost o vydání pracovního posudku

Pracovní posudek  jsou veškeré písemnosti týkající se hodnocení práce zaměstnance, jeho kvalifikace, schopností a dalších skutečností, které mají vztah k výkonu práce (tak jak jej definuje §314, odst. 1 zák. č. 262/2006 Sb., zákoník práce).

Tento článek volně navazuje na článek/vzor Žádost o vydání zápočtového listu (http://www.vzory.cz/vzory/zamestnani/zadost-o-vydani-potvrzeni-o-zamestnani-tzv-zapoctovy-list/)

 

Pracovní posudek je vydáván na žádost zaměstnance. Zaměstnavatel tedy není, na rozdíl od například tzv. zápočtového listu, tento posudek povinen vydávat automaticky, lze ho tedy získat jen na žádost, po jeho vyžádání však už zaměstnavatel předmětný posudek povinen vydat. Přičemž platí, že požádá-li zaměstnanec zaměstnavatele o vydání posudku o pracovní činnosti (pracovní posudek), je zaměstnavatel povinen do 15 dnů zaměstnanci tento posudek vydat; zaměstnavatel však není povinen vydat mu jej dříve, než v době 2 měsíců před skončením jeho zaměstnání.

Jako vždy doporučuje odeslat předmětnou žádost nejméně doporučeným dopisem.

Pracovní posudek by měl obsahovat jméno, příjmení a pozici zaměstnance, jméno a pozici osoby, která posudek koncipovala, datum podpis, ale zejména pravdivé vylíčení jeho kvality jeho práce – tedy obecně pracovního hodnocení. Je možné, že zaměstnavatel uvede v posudku informace nepravdivé či zkreslené.  Poté je  zaměstnanec oprávněn se domáhat do 3 měsíců ode dne, kdy se o jejich obsahu dověděl, u soudu, aby zaměstnavateli bylo uloženo přiměřeně pracovní posudek upravit.

JeansMóda s.r.o.
Příjemná 112
Praha 4, 140 00

V Praze 26.8.20014

Věc: Žádost o vydání posudku o pracovní činnosti (pracovního posudku) v souladu s § 314, odst. 1 zák.č. 262/2006 Sb., zákoník práceVážená paní, vážený pane,jelikož jsem dne 15.7.2014 podala prostřednictvím svého odpovědného vedoucího pracovníka pana Kořána výpověď z pracovního poměru, ráda bych Vás tímto požádala o vypracování a následné vydání mého posudku o pracovní činnosti (pracovního posudku).

Děkuji a jsem s pozdravem

Lída Mastná
Oktanova 22
Praha 4 – Nusle, 140 00

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 2x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.