Kategorie vzorů

Převedení na jinou práci

Převedením na jinou práci dochází ke změně pracovněprávního vztahu, jelikož zaměstnavatel nařídí zaměstnanci jinou práci, kterou nemá sjednánu v pracovní smlouvě.

Zaměstnavatel má právo převést zaměstnance na jiný výkon práce pouze ze zákonných důvodů. Pokud ho chce převést z jiného než v zákoně uvedeného důvodu, musí s tímto převedením zaměstnanec souhlasit.

Zaměstnavatel má povinnost převést zaměstnance na pro něj vhodnou práci, tedy musí brát v úvahu jeho zdravotní stav a jeho schopnosti.

Samozřejmě zaměstnanec nemusí s převedením souhlasit a v případě, že se zaměstnavatelem nedomluví na jiném způsobu či převedení, může být pracovněprávní vztah ukončen.

Převedení na jinou práci je upraveno v § 41 zákona č. 262/2006 Sb. zákoník práce.

V odstavci č. 1 § 41 zákoníku práce jsou uvedeny důvody, kdy zaměstnavatel MUSÍ zaměstnance převést (například zaměstnanec pozbyl dlouhodobě vykonávat výkon práce z důvodu změny zdravotního stavu; dle lékařského posudku, těhotná žena pro níž je nynější práce nebezpečná,…).

V druhém odstavci § 41 zákoníku práce jsou uvedeny důvody, pro které zaměstnavatel MŮŽE převést zaměstnance (například pozbyl zaměstnanec předpoklady pro výkon práce na dobu kratší než 30 let; proti zaměstnanci bylo zahájeno trestní řízení pro podezření spáchání trestného činu při výkonu práce, …).

 

PŘEVEDENÍ NA JINOU PRÁCI

Zaměstnanec

Petr Mlynář

r.č. 810516/8961

bytem Pod Jezem 658, 698 03 Dolní Lhota

 

 

Věc: Převedení na jinou práci

S účinnosti ke dni 1.11.2014 Vás tímto dle § 41, odst. 1 písm. a) zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, ve znění pozdějších předpisů,

 

převádím na pozici vrátného

 

z důvodu pozbytí způsobilosti konat dosavadní práci, jak vyplývá z lékařského posudku.

 

V Praze dne 13.10.2014

 

 

Antonín Marcipán

Antonín Marcipán

Zaměstnavatel

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.