Kategorie vzorů

Návrh na povolení uzavřít manželství nezletilcem

Za normálních okolností můžete uzavřít sňatek, pokud jste starší 18 let. Jsou zde ale i výjimečné případy, ve kterých tuto hranici soud sníží na 16 let. Náš vzor vám ukáže, jak zažádat o tuto výjimku.

 Okresnímu soudu v Náchodě
Palachova 1303
547 29 Náchod

Nikola Jelimanová, narozena 8. 9. 1996,
bytem Zelená 28, 547 01 Náchod

Věc: Návrh na povolení uzavřít manželství

Jsem studentkou 2. ročníku Obchodní akademie v Náchodě. Bydlím spolu s mými rodiči v bytě 2+1, který rodiče vlastní. V září 2013 mi bylo 17 let, což prokazuje ověřená kopie občanského průkazu přiložená k tomuto návrhu.

Už od svých 15 let chodím s Jaroslavem Tětivou, narozeným 1. 1. 1993, bytem Modrá 25, 547 01 Náchod, náš vztah je trvalý a po všech stránkách harmonický. Nyní jsem v pátém měsíci těhotenství, tudíž bychom chtěli s partnerem uzavřít sňatek, aby se dítě narodilo do manželství.

Partner má stálou práci, jeho i moji rodiče mě maximálně podporují, a proto žádám, aby byl vydán tento

r o z s u d e k :

Povoluje se, aby Nikola Jelimanová, narozena 8. 9. 1996 v Náchodě, bytem Zelená 28, 547 01 Náchod, dcera Tomáše Jelimana a Hany Jelimanové, rozené Bohuslavové, uzavřela manželství s Jaroslavem Tětivou, narozeným 1. 1. 1993, bytem Modrá 25, 547 01 Náchod, synem Jana Tětivy a Hany Jelimanové, rozené Bohuslavové.

V Náchodě 6. 4. 2013

 Nikola Jelimanová

 

Toto povolení je výjimečné, neuděluje se každému na požádání, soudu musí být vysvětlena situace a ten potom zváží, zda-li výjimku udělí nebo ne.

Soud tuto výjimku uděluje jen za zvláštních okolností, tedy kdy je důvodně přesvědčen, že manželství bude ku prospěchu obou budoucích manželů – “nejlepší” důvod, který by měl zaručit povolení je těhotenství, tzn. aby se dítě narodilo do manželství. Bezdůvodně vám tato výjimka udělena nebude, ale platí, že ani těhotenství nemusí být důvod k udělení výjimky.

O povolení rozhoduje soud, a to nikoliv automaticky. Uzavření manželství ve věku mladším než 16 let je nemožné, pod věk 16 let soud výjimku na uzavření manželství neuděluje.

Tento návrh podejte u okresního soudu, podle vašeho trvalého bydliště. Svá tvrzení musíte doložit – příklady písemností – doklad potrzující těhotenství, čestná prohlášení obou rodičů a partnera, potvrzení o pracovním poměru partnera..

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 2x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.