Kategorie vzorů

Žádost o osvobození od soudních poplatků

Jste účastníkem soudního řízení, jste žalobcem a na řešení vzniklé situace máte právo? Aby soud začal projednávat vaší žalobu, je nutné zaplatit soudem vyměřené poplatky.Pokud je nezaplatíte, nemůže soudní řízení začít. Boužel se může stát, že poplatky budou tak vysoké, že vaše finanční situace vám neumožňuje je zaplatit. Je tu možnost podat na soud žádost o osvobození od soudních poplatků.

ŽÁDOST O OSVOBOZENÍ OD SOUDNÍCH POPLATKŮ
Okresní soud v Teplicích
K rukám předseda senátu
JUDr. Jiřího VostréhoKe sp. zn. 28 C 0569/2008V Teplicích dne 20. 4. 2008Věc: Žádost o osvobození od soudních poplatkůVážený pane předsedo,

Žádám tímto o osvobození od soudních poplatků ve sporu č.j. 28 C 0569/2008, ve kterém se u zdejšího soudu domáhám náhrady škody způsobené mi provozem dopravního prostředku.

Tuto svou žádost odůvodňuji tím, že nemám dostatečné finanční prostředky na zaplacení soudního poplatku, abych se mohl domáhat svého práva v soudním řízení. Jsem nezaměstnaný, nemám žádný majetek, mám dvě nezletilé děti, ke kterým mám vyživovací povinnost. Potvrzení uvedených skutečnosti dokládám v přílohách.

S úctou

Martin Zelený
Novákova 1
41501 Teplice

Přílohy:
Potvrzení o nezaměstnanosti
Kopie rodných listů dětí

 

Poznámky ke vzoru:

Na návrh může předseda senátu přiznat účastníkovi zcela nebo zčásti osvobození od soudních poplatků, odůvodňují-li to poměry účastníka a nejde-li o svévolné nebo zřejmě bezúspěšné uplatňování nebo bránění práva. Nerozhodne-li předseda senátu jinak, vztahuje se osvobození na celé řízení a má i zpětnou účinnost; poplatky zaplacené před rozhodnutím o osvobození se však nevracejí.

Přiznané osvobození předseda senátu kdykoli za řízení odejme, popřípadě i se zpětnou účinností, jestliže se do pravomocného skončení řízení ukáže, že poměry účastníka osvobození neodůvodňují, popřípadě neodůvodňovaly.
(viz § 138 Občanského soudního řádu 99/1963 Sb.).

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 28x, průměr: 4,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.