Kategorie vzorů

Návrh na zrušení sídla

Sídlem společnosti dle občanského zákoníku je hlavní formální sídlo právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku. V uvedeném sídle je umístěna hlavní správa společnosti, sídlí zde statutární orgán či je zde umístěn hlavní závod společnosti. Sídlo musí být určeno na samém začátku zřízení společnosti.

Za sídlo společnosti je považována celá adresa. Dle § 136 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník může být sídlem také byt, a to za předpokladu, že nedojde k rušení klidu či pořádku v domě.

Občanský zákoník vychází z koncepce zapsaného sídla právnické osoby, která chrání třetí osoby. Od roku 2014 není možné za užívaný prostor (sídlo) považovat pouze postovní schránku nebo P.O.Box.

Ke zrušení sídla společnosti může vést několik cest. Může to být na zpětvzetí souhlasu vlastníka nemovitosti s umístěním sídla, na žádost společníků či statutárních orgánů nebo na základě rozhodnutí státního orgánu.

 

NÁVRH NA ZRUŠENÍ SÍDLA

IFP Boutique, s.r.o.
Ing. Sabina Kopretinová
Jankovičková 765/9
149 00 Praha 4

V Praze dne 18. 1. 2015

Věc: Návrh na Zrušení sídla

 

Vážená paní inženýrko,

sídlo Vaší společnosti IFP Boutique s.r.o. je umístněno v nebytovém prostoru č. 765a, jehož jsem výlučným vlastníkem. Dne 25. 6. 2010 jsem Vám na základě Souhlasu s umístěním sídla dala souhlas k užívání tohoto nebytového prostoru.

Z důvodu vlastní potřeby nebytového prostoru Vás žádám o zrušení sídla Vaší společnosti na této adrese, a to nejpozději do 15. 2. 2015. Máte povinnost postory sídla opustit, předat jej v takovém stavu, v jakém jste jej převzali s ohledem na obvyklé opotřebení a dát podnět ke zrušení sídla orgánu vedoucího obchodní rejstřík.

Nesplníte-li výše uvedené povinnosti, budu nucen dát podnět na proštření k rejstříkovému soudu.

S pozdravem

Lubomír Přeloučelý

Lubomír Přeloučelý
Jankovičkova 764/1
149 00 Praha 4

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 5x, průměr: 3,80)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.