Kategorie vzorů

Kolik zaplatím při sepsání návrhu na oddlužení u advokáta?

Oddlužení (neboli tzv. osobní bankrot) je jedním z možných forem řešení předluženosti osob. Základní podmínkou pro oddlužení je, že je dlužník v tzv. úpadku. Návrh nemůže sepsat každý, kdo může sepsat návrh a kolik si může účtovat?

K obecným podmínkám na oddlužení zde: https://www.vzory.cz/polopate/podminky-oddluzeni-od-1-6-2019/#.XPk8ANMzYch

K náležitostem návrhu na oddlužení zde: https://www.vzory.cz/temata/insolvencni-pravo/nalezitosti-navrhu-na-povoleni-oddluzeni-od-1-6-2019/

K minimální výši splátek v oddlužení: https://www.vzory.cz/polopate/jaka-je-minimalni-vyse-splatek-v-oddluzeni/

Kdo může sepsat návrh? https://www.vzory.cz/polopate/kdo-muze-sepsat-a-podat-navrh-na-povoleni-oddluzeni/#.XRSlh5MzYcg

Návrh na povolení oddlužení může být sepsán a podán pouze advokátem, notářem, soudním exekutorem, insolvenčním správcem, nebo akreditovanou osobou, které byla rozhodnutím ministerstva udělena akreditace pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. S výjimkou je-li dlužníkem fyzická osoba, která má právnické nebo ekonomické vzdělání v magisterském studijním programu nebo vykonala zkoušku insolvenčního správce.

Doporučujeme však využít především služeb advokátních kanceláři, které jsou ze zákona limitovaný ve své odměně a které dokáží posktynout komplexnější právní poradenství a které mohou zastupovat i celém daném řízení i po dobu 5 let.

 

Kolik si ale advokát může účtovat? Advokát za samotné sepsání návrhu si může účtovat maximálně 4.000,- Kč bez DPH (v případě oddlužení manželů 6.000,- Kč bez DPH), přičemž tato částka musí být vždy advokátovi uhrazena formou, kterou určí (tj. i před podáním návrhu). V rámci této částky jsou pokryté též náklady vynaložené v rámci onoho sepisu návrhu. Naopak tato částka nepokrývá další činnosti spojené se sepisem a podáním návrhu, zejména porada s klientem a odstranění vad návrhu, jak uvádí ins. zákon. Skutečná částka tak může být vyšší, přičemž vždy záleží zejména na spolupráci a připravenosti toho, kdo o oddlužení žádá.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 5x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.