Kategorie vzorů

Kdo může sepsat a podat návrh na povolení oddlužení?

Návrh na povolení oddlužení nemůže podat insolvenční dlužník, až na speciální výjimky, sám, kdo tedy ale může návrh na povolení oddlužení sepsat a podat tak, aby ho soud mohl přijmout?

 

K obecným podmínkám na oddlužení zde: https://www.vzory.cz/polopate/podminky-oddluzeni-od-1-6-2019/#.XPk8ANMzYch

 

K náležitostem návrhu na oddlužení zde: https://www.vzory.cz/temata/insolvencni-pravo/nalezitosti-navrhu-na-povoleni-oddluzeni-od-1-6-2019/

 

K minimální výši splátek v oddlužení: https://www.vzory.cz/polopate/jaka-je-minimalni-vyse-splatek-v-oddluzeni/

 

Návrh na povolení oddlužení může být sepsán a podán pouze advokátem, notářem, soudním exekutorem, insolvenčním správcem, nebo akreditovanou osobou, které byla rozhodnutím ministerstva udělena akreditace pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. S výjimkou je-li dlužníkem fyzická osoba, která má právnické nebo ekonomické vzdělání v magisterském studijním programu nebo vykonala zkoušku insolvenčního správce.

Doporučujeme však využít především služeb advokátních kanceláři, které jsou ze zákona limitovaný ve své odměně a které dokáží posktynout komplexnější právní poradenství a které mohou zastupovat i celém daném řízení i po dobu 5 let.

 

 

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 2x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.