Kategorie vzorů

Konec zmocnění

Smluvní zastoupení je dobrovolné a záleží čistě na vůli každé ze stran, v tomto případě zmocnitele a zmocněnce. Zastoupení vzniká na základě dohody mezi zmocněncem a zmocnitelem a vůči třetím osobám se prokazuje plnou mocí, která je ve většině případů vyžadována v písemné formě.

Odvolání x výpověd plné moci

Odvolání plné moci činí zmocnitel, tedy ten, kdo ji udělil. O výpovědi plné moci hovoříme tehdy, pokud ji činí zmocněnec, tj. ten, kdo ji přijal.

Odvoláním plné moci zmocnění zaniká. Dokud však není odvolání zmocněnci známé, není účinné, tedy právní úkony zmocněnce mají účinky, jako kdyby plná moc stále trvala.

 

 

Marek Černý
Uhlířská 85/3
156 00 Praha 5

 

 

V Praze dne 10. března 2015

Věc: Odvolání plné moci

 

Vážený pane Černý,

společnost AB Industry, s.r.o., IČ: 615 89 763, se sídlem Praha 8, Ke Smetánce 13, PSČ: 182 00, zastoupena jednatelem společnosti Ing. Petrem Jelenem (dále jen „společnost), tímto odvolává generální plnou moc, která Vám byla udělena dne 1.9.2014 k zastupování společnosti ve všech věcech a jednání s úřady, státními orgány, orgány místní samosprávy, fyzickými a právnickými osobami, týkajících se společnosti .

Tato plná moc je odvolána v plném rozsahu ke dni 1.4.2015.

S pozdravem,

 

Petr Jelen

Ing. Petr Jelen
jednatel společnosti

 

 

Vzor plné moci si můžete prohlédnout zde.

 .

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 6x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.