Kategorie vzorů

Zrušení pracovního poměru zaměstnancem ve zkušební době

Již jsme vám ukázali jakým způsobem může ukončit zaměstnavatel pracovní poměr ve zkušební době. Nyní jsme pro vás připravili vzor na ukončení pracovního poměru ve zkušební době na straně zaměstanance.

Tento vzor nemusí odpovídat platné právní úpravě. Na aktualizaci vzoru naše redakce pracuje a o jejím zveřejnění Vás budeme informovat.

ZRUŠENÍ PRACOVNÍHO POMĚRU ZAMĚSTNANCEM VE ZKUŠEBNÍ DOBĚ

Alfa Plan, a.s.
V Parku 1446
140 00 Praha 4
(zaměstnavatel)

Věc: Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

Vážení,

u Vaší společnosti jsem zaměstnán jako Projektový manager na základě pracovní smlouvy ze dne 1. 3. 2008 a doposud jsem v tříměsíční zkušební době.
Tímto v souladu s § 66 Zákoníku práce ruším pracovní poměr ve zkušební době s tím, že pracovní poměr končí k 30. 4. 2008.
V Praze 22. 4. 2008
Benjamin Karelson
nar. 5.12.1964,
bytem Praha 4, Na Kopci 704, PSČ 140 00,

 

Poznámky ke vzoru:
Zrušení pracovního poměru ve zkušební době upravuje § 66 Zákoníku práce (Zákona č. 262/2006 Sb.)

Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.

Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit..

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 53x, průměr: 4,36)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Komentáře nejsou povoleny.

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.