Kategorie vzorů

Tablet nebo notebook?

Dosluhuje vám starý počítač a přemýšlíte o náhradě? Nejčastější volbou pravděpodobně bude notebook. Mnoho spotřebitelů ale zvažuje i pořízení tabletu. Co dává větší smysl?

Zařízení na cesty? Vítězí tablet

V první řadě si musíte ujasnit, jaké využití pro své zařízení máte. Zaměřit se můžete na mnoho aspektů. Chcete zařízení spíše na doma? V takovém případě bude pravděpodobně lepší notebook. I ten je samozřejmě mobilní, jeho váha je ale zpravidla vyšší a převoz zkrátka není tak snadný jako s tabletem, který zpravidla váží několik stovek gramů. V případě většiny notebooků počítáme váhu na kila.

Často píšete na klávesnici? Zvolte notebook

Patříte-li mezi osoby, které často na počítači píšou, i v tomto případě nejspíše bude lepší volbou notebook. Dotyková klávesnice na tabletu je v tomto směru hůře použitelná. Také externí klávesnice k tabletu ale zpravidla mají mnoho kompromisů – nižší zdvih kláves, stísněné rozložení a chybějící numerický blok.

Digitální kresba, poznámky rukou? Jednoznačně tablet

Pokud patříte mezi umělce, kteří rádi tvoří, tablet je jasnou volbou. Moderní tablety jsou právě umělci hojně využívány. Vezměte do ruky stylus a užívejte si možností, které vám digitální platforma v tomto směru nabízí.

Také pro studenty může být příjemnější tvořit zápisky psanou formou. Jenže papír není vždy ideální variantou. Zejména proto, že mnoho podkladů pro studium je dnes vydáváno v elektronické podobě. Do elektronických prezentačních materiálů si přitom můžete s pomocí stylusu jednoduše dělat rukou přehledné poznámky.

Tablety se přibližují počítačům

Abychom ale byli zcela spravedliví, je nutné dodat, že svět tabletů a notebooků se nevylučuje, často se naopak doplňuje. Oproti době před deseti lety, kdy byly tablety spíše v plenkách, se právě tyto „dotykové placky“ značně posunuly. A stále častěji dokážou konkurovat notebookům a stát se jejich plnohodnotnou náhradou či skvělým doplňkem.

Zejména tablety od společnosti Apple, které trhu s tablety od prvního iPadu dominují, ušly v tomto směru obrovský kus cesty. A tak už tablety zdaleka neslouží jen ke konzumaci obsahu – čtení zpráv, sociálních sítí, sledování filmů – ale stále častěji jsou využívány k profesionální tvorbě či na specifické úkony ve firmách.

Sháníte něco levného? Pravděpodobně stále vítězí notebook

Na druhou stranu za kvalitní tablet si značně připlatíte a ty levné naopak často za moc nestojí. Hledáte-li zařízení na doma, budete se pravděpodobně rozhodovat spíše mezi tablety se systémem Android nebo počítači s operačním systémem Windows. A v těchto cenových relacích pravděpodobně většinou nabídne nejlepší poměr cena/výkon právě klasický notebook s operačním systémem od společnosti Microsoft.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 1x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.