Kategorie vzorů

Na co myslet před pořízením solárních panelů?

Nikdo z nás nepochybuje o tom, že solární panely v posledních letech nabývají na popularitě. Avšak předtím, než se rozhodnete solární panely koupit, bude vhodné popřemýšlet nad několika kroky. Jakmile je zjistíte, neváhejte a pořiďte si je, protože s nimi můžete ušetřit nemalé peníze. Navíc s nimi zajistíte bezproblémový provoz elektrických spotřebičů a další. Dokonce solární panely na ohřev vody vám pomohou k teplé vodě nejen v létě, ale i v zimě.

Porozhlédněte se po ploše, kam je umístíte

Solární elektrárny by vždy měly být umístěny na střechu. Předtím, než je pořídíte, podívejte se na střechu, kam nejvíce dopadají sluneční paprsky. Panely můžete umístit nejen na střechu domu, ale také na střechu garáže. Rozhodující bude především slunce a doba jeho působení. Pokud si však umístěním nejste jisti, můžete nahlédnout na solární mapy, které vám prozradí nejvhodnější umístění. A také se nezapomeňte podívat na stav střechy.

A co na to úřady?

Solární panely na střechu si můžete bez obav pořídit. Ovšem ale má to svá pravidla. Nesmíte zasáhnout do nosných konstrukcí, změnit vzhled stavby a negativně ovlivnit či znemožnit požární bezpečnost. Pokud si na všechny tyto aspekty dáte pozor, není problém solární panel či panely na střechu nainstalovat. Na druhou stranu, pokud chcete fotovoltaiku umístit na střechu památkové budovy, o povolení budete muset žádat na příslušném úřadě.

Baterie k solárním panelům

Baterii k solárním panelům pořizovat nemusíte, ale její pořízení se vám bezesporu vyplatí. Pokud zrovna nebudete doma a bude svítit slunce, nevyužijete energii například na praní prádla. Takže abychom to shrnuli, nasbíraná energie se uloží do baterie a vy ji následně můžete použít.

Využití solárních sprch

Léto se nezadržitelně blíží, a tak pokud máte zahradu, popřemýšlejte o zakoupení solární sprchy. I kdybyste neměli bazén, solární sprcha poslouží k dokonalému osvěžení. Stačí ji jen naplnit vodou a počkat, až se ohřeje. Solární sprchy na zahradu mají velký význam.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.