Kategorie vzorů

4 důvodu proč letos v létě vyzkoušet paddleboarding

Každé léto brázdí české vody více a více nadšených paddleboardistů. Zajímá vás, v čem se skrývá kouzlo tohoto poměrně nového sportu? Přečtěte si, co všechno vám jedna jízda na prkně vestoje přinese.

1.    Spálíte kalorie

Jízda na paddleboardu možná na první pohled vypadá jako lenivá rekreační aktivita, jde ale o sport jako každý jiný. Už při pomalém pádlování se začnete zbavovat nechtěných kalorií. A pokud trochu zrychlíte tempo, můžete tuto vodní aktivitu klasifikovat jako plnohodnotný trénink.

2.    Posílíte celé tělo

Paddleboardingem neposilujete jen ruce a nohy, ale celé tělo. Nohy společně s břišními a zádovými svaly se snaží udržet rovnováhu, zatímco ruce plně zaměstnává pádlování. S paddleboardem si tak spolehlivě zlepšíte fyzičku a díky posíleným a zpevněným středovým svalům i držení těla.

3.    Zbavíte se stresu

Sportování obecně je skvělým zlepšovačem nálady. Během fyzické námahy se totiž ve vašem mozku vylučuje endorfin jinak známý jako hormon štěstí. Právě ten vás spolehlivě zbaví všech chmur a hlavně stresu.

Paddleboarding si navíc oblíbí i méně pohybově nadaní jedinci. Jakmile se s prknem a pádlem trochu sžijete, nebude vám paddleboarding připadat jako sport, ale jako relax. K uvolnění a odreagování přispěje také kochání se krásnou českou přírodou.

4.    Skvělá zábava

Pomineme-li všechny výše zmíněné výhody, je jízda na paddleboardu skvělou zábavou pro celou rodinu. Pádlování na stojáka má zkrátka něco do sebe.

Paddleboarding tak představuje skvělý způsob, jak zlepšit kondici, zbavit se stresu a zároveň si užít trochu zábavy. Vyměňte letos na dovolené ohraná šlapadla a loďky za modernější prkno s pádlem a poznejte kouzlo paddleboardu na vlastní kůži. Kdo nevyzkoušel, nepochopí.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.