Kategorie vzorů

Vzor petice

Petiční právo je zaručeno; ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu má každý právo sám nebo s jinými se obracet na státní orgány a orgány územní samosprávy s žádostmi, návrhy a stížnostmi. Peticí se nesmí zasahovat do nezávislosti soudu. Peticemi se nesmí vyzývat k porušování základních práv a svobod zaručených Listinou. Takto pregnantně je právo petiční upraveno na ústavní úrovni, konkrétně v čl. 18 Listiny základních práv a svobod. Článek konkrentizuje zákon o právu petičním.

 

Petiční právo je jedním z nejdůležitějších Listinou zajištěnou politických práv vůbec. Subjektem petičního práva může být každý jednotlivec, přičemž neexistuje v zásadě žádné omezení týkající se věku či svéprávností. Minimálními náležitostmi petice jsou především jméno, příjmení a bydliště toho, kdo petici podává. Základní negativní podmínkou pro petice je, že se peticí se nesmí zasahovat do nezávislosti soudu a že peticemi se nesmí vyzývat k porušování základních práv a svobod zaručených Listinou.

Ve výkonu petičního práva nesmí být nikomu bráněno․ Výkon tohoto práva nesmí být nikomu na újmu.

 

 

 

P E T I C E

Zastupitelstvu obce Zdravá Lhota

 

Obec Zdravá Lhota

Zastupitelstvu obce Zdravá Lhota

Pražská 23/12, okr. Benešov u Prahy

645 08 Zdravá Lhota

 

 

Ve Zdravé Lhotě dne 1.2.2016

 

 

Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním

 

Věc: Nesouhlas s návrhem návrhem zřizovatele školy o sloučení se Střední odbornou školou Zdravá Lhota, ulice Květinová 2, 256 80 Zdravá Lhota.

 

My, občané České republiky, zejména studenti, jejich rodiče a učitelé Střední zdravotnické školy ve Zdravé Lhotě, Zdravotní 400, 256 80 Zdravá Lhota, nesouhlasíme s návrhem zřizovatele školy o sloučení se Střední odbornou školou Zdravá Lhota, ulice Květinová 2, 256 80 Zdravá Lhota.

 

Důvody nesouhlasu:

 

  1. Škola v areálu nemocnice je pro studenty ideální pro propojení praxe s výukou ve škole.
  2. Oprávněné obavy studentů a jejich rodičů ze sloučení škol, protože budovy v ulici Květinové nedosahují kvality zázemí stávající školy.

Děkujeme

Za petiční výbor:

  1. Jiřina Lišková
  2. Ivana Vránová
  3. Monika Sýkorová

 

Za petiční výbor je oprávněna jednat:

Jiřina Lišková, trvale bytem Horákova 1, Zdravá Lhota, 256 80.

 

——————————————————————————————————————–

 

Podpisový arch k petici

 

Text předmětné petice je umístěn na první straně či v těsné blízkosti tohoto podpisového archu.

Věc (obsah petice): Nesouhlas s návrhem návrhem zřizovatele školy o sloučení se Střední odbornou školou Zdravá Lhota, ulice Květinová 2, 256 80 Zdravá Lhota.

 

Za petiční výbor:

Jiřina Lišková, trvale bytem Horákova 1, Zdravá Lhota, 256 80, jako osoba oprávněná jednat za petiční výbor ve styku s příslušnými orgány.

 

Jméno a příjmení (čitelně)Bydliště (ulice a číslo)Podpis
   
   
   
   
   
   

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 4x, průměr: 4,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.