Kategorie vzorů

Novela zákona o obchodních korporacích účinná od 1.1.2021 – Změny pro s.r.o.

Přinášíme druhý díl ze série novely zákona o obchodních korporacích, která vstoupí v účinnost od 1. 1. 2021, tentokrát na téma zjednodušení zakládání nízkokapitálových společností s ručením omezeným.

V současné době je třeba při zakládání společnosti za účelem splacení vkladu založit zvláštní účet u banky nebo spořitelního a úvěrního družstva, a to i v případě, kdy výše vkladů (základního kapitálu) činí 1,- Kč. Od 1. 1. 2021 má v tomto ohledu dojít k významné změně, která urychlí a zjednoduší zakládání nízkokapitálových společností s ručením omezeným.

V případě, že výše všech vkladů (základního kapitálu) nepřekročí 20.000,- Kč, bude možné vklady splatit i jiným způsobem než na zvláštní účet u banky nebo spořitelního a úvěrového družstva, tedy například i v hotovosti k rukám správce vkladu. Správce vkladu určuje zakladatel společnosti a může jim být například i společník.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 1x, průměr: 2,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.