Kategorie vzorů

Motivační dopis (nejen) pro justiční čekatele

S ohledem na postupné vyhlašování pohovorů u krajských soudů v rámci evidence justičních čekatelů se autorka rozhodla zpracovat vzor motivačního dopisu.

Na co je dobré dát si pozor při psaní motivačního dopisu

  • motivační dopis má být stručný cca 2-3 odstavce, tedy cca ½ strany,
  • odkažte na životopis, proto jste ho předkládali společně s motivačním dopisem,
  • většina uchazečů se bude motivovat při psaní stejným vzorem, proto se snažte upozornit na nějakou jedinečnost, která Vás odliší od ostatních (autorka sama uvedla v obdobném motivačním dopise např. svou publikační činnost)
  • oslovení – je dobré vědět, komu je dopis určen, pokud nevíte, použijte klasické „Vážená paní, Vážený pane,“ avšak v tomto případě bych raději použila Vážení, neboť nevíte, zda budou dopis číst paní či pánové magistry/magistři, doktorky/ doktoři, docentky/docenti aj. nebo adresovat přímo k rukám předsedy daného krajského soudu (předsedu soudu vždy najdete na adrese justice.cz – záložka „soudy“)
  • písmo by mělo být souměrné a okraje by měly být též souměrné

V případě motivačních dopisů na jinou pozici než justičního čekatele lze tento dopis přiměřeně upravit, přičemž shora uvedené body platí i pro motivační dopisy na jiné pracovní pozice.

Krajský soud v Ústí nad Labem

Národního odboje 1274
400 92  Ústí nad Labem

 

V Ústí nad Labem, dne 7. 9. 2018

 

 

Žádost o přijetí do přípravné služby na pozici justičního čekatele

 

Vážení,

 

dovoluji si touto cestou zdvořile požádat o přijetí do přípravné služby na pozici justičního čekatele v rámci výběrového řízení, pořádaného Krajským soudem v Ústí nad Labem.

 

V případě přijetí do přípravné služby je mým cílem řádná teoretická i praktická příprava jednak k justičním zkouškám a dále i k následnému výkonu funkce soudce.

 

Vzhledem k mé dosavadní praxi, která je podrobně rozvedena v přiloženém životopisu, je mi znám chod soudu i jednotlivých úseků a domnívám se, že mé znalosti a zkušenosti v oboru odpovídají i předpokládaným požadavkům kladeným na pozici justičního čekatele.

 

Ráda bych doplnila, že mám zájem vykonávat funkci justičního čekatele u Krajského soudu v Ústí nad Labem.

 

S pozdravem

 

JUDr. Štěpánka Štěpánková

Dlouhá 22

Ústí nad Labem

tel. č. 123 456 789

 

 

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 5x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.