Kategorie vzorů

Doménové spory jinak

Počínaje březnem začínají platit nova pravidla pro řešení sporů o domény .cz

Řízením podle těchto nových Pravidel ADR bude nahrazena dosavadní praxe rozhodování sporů v rozhodčím řízení.

Nutnost změny vyplývala z rozhodnutí Nejvyššího soudu, který v roce 2013 zrušil rozhodčí nález vydaný v roce 2007 Rozhodčím soudem při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Čímž zpochybnil dříve užívaný postup. Řízení tak trvalo pouhých 6 let.

Osobně považuji jakýkoli alternativní postup vedoucí k rychlému rozhodnutí za lepší než dlouholetý spor u obecného soudu.

V řízení bude možné nárokovat pouze zrušení registrace domény nebo její převod.

Úspěšný žalobce ale o ostatní nároky, například na náhradu škody nebo náklady řízení nepřijde, jen je bude muset uplatnit a vymáhat samostatně standardní právní cestou.

Důležitou změnou také je, že probíhající ani ukončené řízení není překážkou “věci zahájené” či překážkou “věci rozsouzené”. Proto je možné aby se strany sporu obrátili se stejnými nároky na obecný soud.

 

Více o postupu při vedení sporu týkajícího se registrace doménového jména .cz si můžete přečíst:

 

 „Bude určitě zajímavé, zda se zvýší počet sporů ve který se budou různé osoby domáhat práva na doménu proti domnělým či skutečným doménovým spekulantům.“ (citace Mgr. Přemysla Líbala)

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.