Kategorie vzorů

Kvalifikované udělení souhlasu s užitím fotografie (podobizny)

Nový občanský zákoník (zák.č.89/2012 Sb., dále jen „OZ“) ve ustanoveních §§ 84 – 90 OZ staví na tom, že nikdo nesmí zasáhnout do soukromí někoho jiného, pokud k tomu nemá zákonný důvod nebo nemá udělený souhlas. V případě zachycení či rozšiřování zachycené podoby člověka (např. fotografie) to je možné pouze s jeho svolením. Svolení není třeba, pokud se podobizna pořídí nebo užijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob, dále pokud se použijí a zachytí v souladu s jiným zákonem, pokud je zachyceno v rámci zpravodajství či za vědeckým účelem, nebo pokud někdo veřejně vystupuje v záležitosti veřejného zájmu.

UDĚLENÍ SOUHLASU S UŽITÍM FOTOGRAFIE

 

Já,

 

Aleš Veřejný,

 

nar. 23.7.1990, trvale bytem Horákova 11, Praha 4, Pankrác

 

v souladu s ust. §§ 84 a násl. zák. č. 89/2012 Sb., Občanského zákoníku výslovně souhlasím, aby byly moje fotografie, pořízené v rámci rozhovoru konaném dne 15.4.2015, použity redakcí právního portálu Vzory.cz v souvislosti s publikací předmětného rozhovoru.

V Praze dne 11.4.2015

_________________

JUDr. Petr Němec

.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 6x, průměr: 3,67)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.