Kategorie vzorů

Prohlídka nájemního bytu pronajímatelem?

Je nutný souhlas nájemce k prohlídce nájemního bytu?

Prohlídka bytu pronajímatelem je obecně možná. Pronajímatel, chce-li ji vykonat, to nájemci oznámí v přiměřené době předem. Nájemce je povinen takovou prohlídku umožnit, jakož i umožnit přístup k věci nebo do věci za účelem provedení potřebné opravy nebo údržby. Pokud je ovšem nezbytné zabránit škodě nebo hrozí-li nebezpečí z prodlení, předchozí oznámení se nevyžaduje (§ 2219 odst. 1 OZ).

Vzniknou-li nájemci takovouto činností pronajímatele obtíže, které nejsou jen nepodstatné, má nájemce právo na slevu z nájemného (§ 2219 odst. 2 OZ).

Důležité je, že souhlas nájemce se nevyžaduje.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (hlasováno 1x, průměr: 5,00)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.