Kategorie vzorů

Pobyt zvířat v nájemním bytě?

Je nutný souhlas pronajímatele k pobytu zvířete v nájemním bytě?

Zákon dává nájemci obecně právo chovat v bytě (dále se bytem bude rozumět podle povahy i dům) zvíře, ačkoliv je nájemce do určité míry limitován (§ 2258 OZ). Zvíře totiž nesmí působit pronajímateli nebo ostatním obyvatelům domu obtíže, které nesmí být nepřiměřené poměrům v domě. Důležité je na tomto místě upozornit též na formulaci „nepřiměřené poměrům v domě“, která nabývá s různými prostředími různý obsah. Jiná sumace totiž může nastat na vesnici, jiná ve městě.

Pokud je chov zvířete zatížen zvýšenými náklady na údržbu společných částí domu, je povinován takové náklady naradit nájemce (chovatel zvířete), a to pronajímateli.

Za účelem vyjasnění některých právní úpravě ne zcela odpovídajících představ laické veřejnosti lze konstatovat, že pokud se nájemce zaváže v nájemní smlouvě k tomu, že v bytě zvíře chovat nebude, nepřihlíží se k tomu. Takové ujednání není právně vymahatelné.

Byl pro vás tento článek přínosný? Dejte mu 5 hvězdiček!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!

Přihlášení

Nemáte účet?

Registrovat se

Proč se registrovat?

Pokud se zaregistrujete, budete moct zdarma stahovat šablony vzorů v otevřeném formátu .doc bez zadávání e-mailů. Nebojte, spamovat vás nebudeme.